Дончич отбеляза 27, но трипъл-дабъл серия от 30 точки приключи, докато Маверикс доминират над Булс 127-92
AP News | 2024-03-12 | 04:32:20

ЧИКАГО (AP) — Лука Дончич имаше 27 точки, записвайки нов трипъл-дабъл, но без да вкара 30 за първия време в седем мача, а Далас Маверикс надделяха над Чикаго Булс със 127-92 в понеделник вечерта.

Дончич завърши с 14 асистенции и 12 борби, но излезе от провала в средата на четвъртата четвърт, за да сложи край на своята НБА -рекордна серия от 30 точки трипъл-дабъл при шест.

Даниел Гафърд влезе в историята, като направи 9 за 9, като увеличи серията си от последователни удари до 28. Това е най-дългото, откакто НБА започна да проследява данните за игра по игра през 1996-97 г., според Elias Спортно бюро. Той завърши с 20 точки.

Дончич даде тона, когато Далас изпревари Чикаго с 28 точки през първата четвърт. Маверикс се отказаха от сезон с ниско ниво на точки, като същевременно донесоха на Булс най-неравномерната си загуба.

Дерек Лайвли II вкара 22, а Маверикс вкараха около 55% при третата си поредна победа след три поредни загуби.

Онуралп Битим поведе Чикаго със 17 точки. ДеМар ДеРозан и Никола Вуцевич вкараха по 13, а Булс бяха победени от самото начало, като загубиха втората си поредна загуба.

Маверикс поставиха най-ниски нива за сезона за точки, допуснати през първата четвърт и началната половина в надпреварата до преднина от 62-42. Те надиграха Чикаго с 44-16 в първия период.

Дончич току-що пропусна трипъл-дабъл през първото полувреме с 15 точки, девет асистенции и осем борби. Той вкара 15 до края с шест асистенции и шест борби през първата четвърт.

Далас надигра Чикаго с 19-2 за последните 3:45 минути от периода, започвайки със забивката на Лайвли. Дончич вкара осем и вкара две тройки в тази част, включително обратен удар отвъд дъгата в последната минута на четвъртината.

След тройката на Коби Уайт за Чикаго, Джош Грийн отбеляза един за Далас, тъй като времето изтече, за да стане мач с 28 точки.

Маверикс: домакин на Голдън Стейт в сряда.

Булс: Посещение на Индиана в сряда. ___